1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Duch Święto – dzień Pięćdziesiątnicy. W naszej Polskiej tradycji to święto nazywano Zielonymi Świątkami i trwało ono 2 dni. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocy. Od jutra rozpocznie się okres zwykły, który będzie trwał do 1 Niedzieli Adwentu.

2. Dzisiaj 28 maja przypada 35 rocznica moich święceń kapłańskich. Dziękuję Panu Bogu za dar kapłaństwa, a Was wszystkich proszę o modlitwę w mojej intencji.

3. Dzisiaj Dzieci z klasy 4 na Mszy Świętej o godz. 11.00 będą przeżywać 1 rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

4. Dzieci, które wczoraj pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej biały tydzień mają do piątku. Dzieci w strojach komunijnych zapraszam codziennie na Mszę Świętą na godzinę 18.00. We wtorek o godz. 19.00 w ramach „białego tygodnia” Mszę Świętą dzieci będą miały w klasztorze Sióstr Karmelitanek.

5. Nabożeństwo Majowe od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy Świętej. Od czwartku, od 1 czerwca, rozpoczniemy Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po Mszy Świętej śpiewać będziemy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki naszej Diecezji – drugi dzień Zielonych Świątek.

7. W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

8. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kałana. Prośmy w tym dniu o dar nowych powołań kapłańskich i módlmy się za kapłanów z których posługi kapłańskiej korzystamy.

9. W czwartek Dzień Dziecka: otoczmy dzieci modlitwą. Msza Święta w int. Dzieci w czwartek o godz. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

10. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i całego świata. Proszę o zgłaszanie chorych, którzy nie mogą o własnych siłach przybyć do kościoła, aby kapłan mógł ich odwiedzać z Komunią Świętą w każdym miesiącu w domu ich cierpienia.

11. W następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Ta uroczystość kończy w Kościele okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i kończy się w Uroczystość Najświętszej Trójcy.

12. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca: o poprowadzenie Różańca o godz. 10.40 proszę Różę Matki Bożej Fatimskiej ze Stradun.

13. Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami Stradun. O przygotowanie 4 ołtarzy proszę: 1. Przy krzyżu na ul. Kajki – mieszkańców ul. Kajki i Kościuszki; 2. Na ul. Nadrzecznej – mieszkańców ul. Nadrzecznej; 3. Przy krzyżu na ul. Mickiewicza – mieszkańców ul. Mickiewicza i Strażackiej i przy grocie Matki Bożej. Proszę o udział w procesji Bożego Ciała dzieci od I Komunii Świętej, Młodzież, Asystę procesyjną. Strażaków proszę o zaangażowanie w utrzymaniu porządku w czasie procesji.

14. W minionym tygodniu zostały rozebrane stare schody przed salką katechetyczną. Dziękuję Panu Mieczysławowi Masiejczykowi za wywiezienie gruzu ze starych schodów. Obecnie będzie etap budowy nowych schodów i uzupełnienie fragmentu muru, przy salce katechetycznej.

15. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na remonty prowadzone w naszej Parafii.

16. Panu Mieczysławowi Masiejczykowi dziękuję i za brzózki przywiezione do naszej świątyni na dzisiejsze święto.

17. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców ulic Kościuszki i Wrzosowej ze Stradun. Za posprzątanie kościoła i za piękne kwiaty oraz za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję Rodzicom Dzieci od Pierwszej Komunii Świętej. Ofiara Rodziców od Pierwszej Komunii Świętej jest przeznaczona na komże i alby dla naszych ministrantów.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli i darów Ducha Świętego na piękne i wartościowe życie.