1. Dzisiaj w naszym Zakonie Uroczystość św. Augustyna, duchowego Ojca Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Proszę o modlitwę w intencji naszego Zakonu.

2. Dziękuję tym, którzy podjęli w miesiącu sierpniu  abstynencję od alkoholu. Wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.

3. W czwartek 1 września – 83 rocznica wybuchu II wojny światowej – Dzień Modlitw o pokój na świecie, dzień pamięci i modlitwy za wszystkie ofiary wojny.

4. W czwartek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku o godzinie 8.00. Zapraszam Dzieci, Rodziców i Nauczycieli na tę Mszę Świętą.

5. W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Przyszła niedziela to 1 niedziela miesiąca. O poprowadzenie różańca proszę Różę Matki Bożej Częstochowskiej z Chojniaka.

6. Porządek Mszy Świętych we wrześniu: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz.  7.00, 9.00, 11.30 i 18.00.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.30 nasze Parafialne Dożynki. Wieniec Dożynkowy w tym roku przegotowują mieszkańcy Płociczna, dekorację w kościele na Dożynki przygotowują mieszkańcy Miluk. Dożynkowy Bochen Chleba obiecali mieszkańcy Przytuł. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian – nie tylko Rolników – na dziękczynienie za tegoroczne plony. Sołtysów i Radnych naszej Parafii proszę o zebranie ofiar na potrzeby Parafii – jako dar dożynkowy. Ofiary te przeznaczone są na remont salki katechetycznej i na nowe lampy oświetleniowe wokół naszego zabytkowego kościoła.

8. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

9. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Oracz – część I. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Wityn.

10. Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za wykoszenie trawy.

11. Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszła + Stefania Kulikowska z Chojniaka. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej – naszej Patronki.

 

strona internetowa: parafiastraduny.pl;

telefon: 600 473 343;