1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość ta przypomina nam, pielgrzymującym przez ziemię, że celem naszego życia jest niebo, wieczne szczęście z Bogiem w niebie.

 

 1. Dzisiaj w naszej Diecezji we wszystkich Parafiach przeżywamy drugą stację Kongresu Różańcowego. Przed każdą Mszą Świętą odmawiamy jedną część Różańca Świętego. Z okazji Kongresu Różańcowego ponawiamy prośbę Matki Bożej Gietrzwałdzkiej: codziennie odmawiajcie różaniec. Stacja Dziecięca Kongresu – 4 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej; Stacja Młodzieżowa – 11 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku.

 

 1. Dzieci, które wczoraj pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej biały tydzień mają do piątku. Dzieci w strojach komunijnych przychodzą na Mszę Świętą na godzinę 18.00. We wtorek o godz. 19.00 w ramach „białego tygodnia” Mszę Świętą dzieci będą miały w klasztorze Sióstr Karmelitanek.

 

 1. Nabożeństwo Majowe dzisiaj, jutro i pojutrze po wieczornej Mszy Świętej. Od środy, od 1 czerwca, rozpoczniemy Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po Mszy Świętej śpiewać będziemy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. W miniony piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenną do Duch Świętego modlić się będziemy przez cały tydzień po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego [Zielone Świątki]. Prośmy o dary Ducha Świętego dla nas i dla naszych bliskich.

 

 1. W środę 1 czerwca: Dzień Dziecka. Niech ten dzień będzie dniem radości i zabawy. W tym dniu zapraszam także i dzieci i rodziców na Mszę Świętą.

 

 1. W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zapraszam do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za nasze grzechy.

 

 1. Za tydzień 1 niedziela czerwca. O poprowadzenie różańca o godz. 11.10 proszę Różę Matki Bożej Fatimskiej Straduny – Wieś.

 

 1. Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami Stradun.

 

 1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Księdza Proboszcza.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców z ul. Nadrzecznej 14. Za piątkowe posprzątanie kościoła dziękuję Rodziców Dzieci od I Komunii Świętej.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.