Dzisiejsza niedziela to Uroczystość poświęcenia Kościoła Własnego. Modlimy się za tych, którzy przed wiekami zbudowali ten kościół i za tych, którzy teraz troszczą się o tę świątynię, którzy wspierają go materialnie i ozdabiają go kwiatami i swoją obecnością. W tym dniu dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła przez cały rok.

Dzisiaj mija 1 rocznica konsekracji Biskupiej Księdza Biskupa Dariusza Zalewskiego. Otaczamy Księdza Biskupa naszą modlitwą i upraszamy dla niego potrzebne łaski i światło Ducha Świętego na Jego biskupią posługę w Kościele Ełckim.

Kończy się miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku każdego dnia modliliśmy się na różańcu po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszam na różaniec jutro i we wtorek na zakończenie październikowej modlitwy różańcowej. Kończy się październik, ale proszę o modlitwę na różańcu przez cały rok.

Od 1 listopada do 1 maja Msze Święte będą odprawiane w niedzielę o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. W dni powszednie Msze Święte będą odprawiane o 17.00.

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą Niedzielę o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. W środę każdy wierny ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej.

W czwartek dzień zaduszny: Msze Święte o godzinie 11.00 i 17.00. Pół godziny przed Mszą Świętą wypominki i Koronka do Miłosierdzia Bożego za poleconych w wypominkach.  Msze Święte 2 listopada będą odprawione za zmarłych poleconych w wypominkach.

W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 Przegląd Pieśni Żałobnych. Zapraszam serdecznie.

Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Wypominki połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego będą odprawiane od 1 do 8 listopada o godz. 16.30. W każdy ostatni piątek miesiąca [przez cały rok] będą odczytane wypominki a po nich będzie Msza Święta za poleconych w wypominkach.

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w naszej Parafii.

Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję skoszenie trawy i za sprzątanie liści wokół kościoła.

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców miejscowości Oracze część I. Za wczorajsze posprzątanie kościoła, za kwiaty do świątyni i za ofiarę na potrzeby Parafii  dziękuję Mieszkańcom Wityn.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Różańcowej.