1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Adwent to oczekiwanie na przyjście Zbawiciela Świata. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna w Kościele Nowy Rok Liturgiczny. Hasłem przewodnim Nowego Roku Liturgicznego są słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

 

  1. Msze Święte roratnie we wtorki i czwartki o godz.17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na Roraty we wtorki i czwartki przychodzą z lampionami adwentowymi

 

  1. Na stoliku pod chórem są wyłożone świece wigilijne w cenie 20 zł. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

  1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia o godz. 12.00 rozpoczyna się „Godzina Łaski”. W jednym z objawień Maryja obiecała. Że w dzień Jej Niepokalanego Poczęcia w samo południe rozpoczyna się godzina wyjątkowych łask z nieba, szczególnie łaski nawróceń zatwardziałych grzeszników. Zapraszam 8 grudnia na Mszę Świętą o godz. 12.00 w int. nawrócenia grzeszników i na Różaniec w tej intencji .

 

  1. Za tydzień będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny. Wyrażam serdeczne podziękowanie Sołtysom, którzy zechcą roznieść opłatki w swoich miejscowościach.

 

  1. 10 grudnia po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich Radnych na to spotkanie.

 

  1. Za Tydzień o godz. 11.00 kandydaci do I Komunii Świętej otrzymają medaliki Matki Bożej.

 

  1. Za Tydzień o godz. 11.00 kandydaci zostaną przyjęci nowi ministranci do służby Liturgicznej naszej Parafii.

 

  1. Zwracam się z serdeczną prośbą o ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, bądź przez wpłatę na konto Parafii.

 

  1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele remontowe prowadzone w naszej Parafii.

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Krokoć. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję Mieszkańcom Sikor Juskich.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę owocnego przeżywania Adwentu.