1. Gorzkie Żale we wszystkie niedziele Wielkiego Postu śpiewamy o godz. 8.40.

 

  1. We wtorek o godzinie 17.30 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. Proszę o to, żeby wszyscy kandydaci byli we wtorek i w następnych spotkaniach.

 

  1. Parafialna Droga Krzyżowa w Chojniaku w piątek o godzinie 19.00. Zapraszam serdecznie na tę drogę Wszystkich Parafian. Modlić się będziemy za mieszkańców całej naszej Parafii. Za udział w Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny.

 

  1. Wielkopostny Dzień Rekolekcyjny odbędzie się w sobotę 9 kwietnia. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi w sobotę o godzinie 11.00, 17.00 i 19.00. Pół godziny przed Mszą Święta możliwość skorzystania ze spowiedzi. Będą spowiadać Księża z naszego Dekanatu. Postarajmy się o to, aby wszyscy w te święta przyjęli Komunię Świętą.

 

  1. W zakrystii albo telefonicznie proszę zgłaszać do Księdza. Proboszcza chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła do spowiedzi. Chorych w domach Ksiądz Proboszcz odwiedzi we wtorek po niedzieli palmowej, lub w umówionym terminie.

 

  1. Trwa zbiórka rzeczy potrzebnych dla Uchodźców: środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i środki higieniczne możemy przynosić do zakrystii.

 

  1. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie palm. Przed Mszą Świętą o godzinie o godz.11.30 procesja z palmami.

 

  1. W Niedzielę Palmową zapraszam do Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku na koncert o godz. 19.00. W czasie koncertu zostanie wykonane „Stabat Mater” Giovanni Battista Pergolesiego i „Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu” Josepha Haydna. Wykonawcami koncertu będą Małgorzata Trojanowska – sopran, Aneta Łukaszewicz – mezzosopran i Zespół Instrumentów Dawnych. Podczas koncertu będzie można nabyć płyty nagrane przez wykonawców koncertu. Dochód będzie przeznaczony  na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Koncert będzie transmitowany przez Radio Białystok.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidualne. Dziękuję za ofiary indywidualne i za ofiary zbiorowe na kwiaty do Bożego Grobu. W następna niedzielę taca na cele remontowe w naszej Parafii.

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Brzozowej, Dębowej, Jarzębinowej, Sosnowej i Świerczewskiego. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Kościuszki i Wrzosowej.

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i pokoju przez wstawiennictwo Matki Bożej.