Przeżywamy doroczny odpust w Naszej Parafii. Odpust jest po to, aby u Boga uzyskać darowanie kar za grzechy, z których już otrzymaliśmy rozgrzeszenie sakramentalne. Sumę Odpustową w tym roku odprawi nasz Współbrat Ks. Rafał Przestrzelski CRL z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Uroczystość odpustowa to także doskonała okazja, aby podziękować wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom za cały rok wspólnego wyznawania wiary i podziękować za wszystkie duchowe i materialne dary ofiarowane naszej Rodzinie Parafialnej. Dziękuję Radzie Parafialnej i Wszystkim Parafianom. Dziękuję za modlitwy, dziękuję za zamawiane intencje mszalne, dziękuję za ofiary na utrzymanie i prowadzenie remontów w kościele, na plebani i na terenie wokół kościoła. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła i plebanii, za ofiary na prąd i ubezpieczenie. Dziękuję za sprzątanie kościoła w każdą sobotę, przez cały rok. Dziękuję za kwiaty do świątyni. Dziękuję za prace porządkowe wokół kościoła. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie w uroczystościach i procesjach. Dziękuję za ołtarze na Boże Ciało, za Grób Pański i żłóbek na Boże Narodzenie. Dziękuję za to, że dzielicie się żywnością i za wszelką troskę o księży.

Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w wioskach.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– jutro, w czwartek świętego Floriana, męczennika, Patrona Strażaków; Msza Święta w intencji Strażaków i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stradunach jutro, o godz. 18.00. Zapraszam Strażaków i ich Rodziny jutro do wspólnej modlitwy
– w piątek święto Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii;
– w sobotę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i całego świata. Proszę o zgłaszanie chorych, którzy nie mogą o własnych siłach przybyć do kościoła, aby kapłan mógł ich odwiedzać co miesiąc w domu ich cierpienia.

Porządek Mszy Świętych od jutra: w dni powszednie o godz. 18.00. W niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

W niedzielę I Niedziela maja. O poprowadzenie modlitwy różańcowej bardzo broszę Różę MB Ostrobramskiej ze Stradun – ul. Nadrzeczna.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Wiktoria i Piotr Rytelewscy, parafii tutejszej. Narzeczeni związani są już kontraktem Cywilnym. Gdyby komuś znane były przeszkody do zawarcia Sakramentu Małżeństwa między tymi Narzeczonymi powinien powiadomić o tym Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję także za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Przytuł, Janisz i Rydzewa.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłego świętowania i nieustannej opieki naszej Patronki Matki Bożej Królowej Polski.