1. Przeżywamy doroczny odpust w Naszej Parafii. Odpust jest po to, aby u Boga uzyskać darowanie kar za grzechy, z których już otrzymaliśmy rozgrzeszenie sakramentalne. Sumę Odpustową w tym roku odprawi Ks. Jarosław Dąbrowski – proboszcz  Parafii świętego Tomasza Apostoła w Ełku. Ks. Jarosław jest Dziekanem Dekanatu Świętej Rodziny do którego należy nasza Parafia.  Uroczystość odpustowa to także doskonała okazja, aby podziękować wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom za cały rok współpracy duchowej i materialnej.  Dziękuję Radzie Parafialnej i Wszystkim Parafianom. Dziękuję za modlitwy, dziękuję za zamawiane intencje mszalne, dziękuję za ofiary na utrzymanie i prowadzenie remontów w kościele, na plebani i na terenie wokół kościoła. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła i plebanii, za ofiary na prąd i ubezpieczenie. Dziękuję za sprzątanie kościoła w każdą sobotę, przez cały rok. Dziękuję za kwiaty do świątyni. Dziękuję za prace porządkowe wokół kościoła. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie w uroczystościach i procesjach. Dziękuję za ołtarze na Boże Ciało, za Grób Pański i żłóbek na Boże Narodzenie. Dziękuję za produkty żywnościowe przekazywane na plebanię.

2.Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie majowym jest Msza Święta. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w wioskach.

3.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– jutro, w sobotę świętego Floriana, męczennika, Patrona Strażaków; Msza Święta w intencji Strażaków i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stradunach jutro, o godz. 18.00. Zapraszam Strażaków i ich Rodziny jutro do wspólnej modlitwy

– w niedzielę Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii;

4.Dzisiaj wypada pierwszy piątek, Jutro pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy przez godne przyjmowanie Komunii Świętej.

5.Jutro o godzinie 14.00 spowiedź kandydatów do Bierzmowania.

6.W niedzielę 1 niedziela miesiąca maja. Żywy Różaniec z Oracz proszę o odmówienie Różańca o godz. 10.40.

7.W poniedziałek o godz. 18.00 Młodzież naszej Parafii o trzyma Sakrament Bierzmowania. Bierzmowania udzieli Ks. Biskup Dariusz Zalewski

8.Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję także za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

9.O posprzątanie kościoła jutro proszę mieszkańców Chojniaka nr 10. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję mieszkańcom Chojniaka z numerów od 1 do 9.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłego świętowania i nieustannej opieki naszej Patronki Matki Bożej Królowej Polski.