1. Przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą w kalendarzu Liturgicznym Kościoła; pierwszą niedzielę września. Porządek Mszy Świętych we wrześniu: w dni zwykłe Msza Święta będzie odprawiana o godz. 18.00; w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

 

  1. Jutro, 4 września rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku o godzinie 8.30. Zapraszam Dzieci, Rodziców i Nauczycieli na tę Mszę Świętą.

 

  1. W piątek, 8 września, przeżywać będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Na zakończenie Mszy Świętej w piątek o godz. 18.00 poświęcenie ziarna siewnego. W tym dniu przypada także doroczna uroczystość Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W tym roku 146 rocznica Objawień w Gietrzwałdzie. Doroczne uroczystości w Gietrzwałdzie 10 września – w następną niedzielę.

 

  1. W przyszłą niedzielę 10 września na Mszy Świętej o godzinie 11.00 nasze Parafialne Dożynki. Wieniec Dożynkowy w tym roku przegotowują mieszkańcy miejscowości Sajzy. Dekorację w kościele na Dożynki i dożynkowy Bochen Chleba przygotowują mieszkańcy miejscowości Przytuły. Także Przytuły sprzątają kościół na dożynki. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian – nie tylko Rolników – na dziękczynienie za tegoroczne plony. Sołtysów i Radnych naszej Parafii proszę o zebranie ofiar na potrzeby Parafii – jako dar dożynkowy. Ofiary te przeznaczone będą na remonty prowadzone wokół kościoła.

 

  1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele remontowe w Parafii.

 

  1. Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za wykoszenie trawy.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej – naszej Patronki, Której Narodziny przeżywać będziemy w piątek.