1. Dzisiejsza Niedziela to 13 Niedziela Zwykła w kalendarzu Liturgicznym Kościoła.

2. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Zachęcam do adoracji.

3. Dziękuję serdecznie za udział w nabożeństwie czerwcowym. Jest takie powiedzenie: „Serce za serce”. Myślę że to powiedzenie można odnieść do tych, którzy przez cały miesiąc czerwiec przez odmawianie Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego uwielbiali Najświętsze Serce naszego Zbawiciela.

4. Wczoraj przeżyliśmy Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Był to dzień moich imienin. Dziękuję serdecznie za zamówione Msze Święte w mojej intencji, za modlitwę, za życzenia, za kwiaty i za prezenty. Bardzo serdecznie dziękuję za życzliwość.

5. W środę święto św. Tomasza Apostoła, doroczny odpust w Parafii Św. Tomasza w Ełku. W tym roku Ełcka Parafia św. Tomasza otrzyma relikwie swojego Patrona – wprowadzenie relikwii odbędzie się na Mszy Świętej o godzinie 18.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Biskup Dariusz Zalewski.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość skorzystania ze Spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą. Msza Święta z Komunią Świętą wynagradzającą za nasze grzechy w I piątek.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O poprowadzenie modlitwy różańcowej proszę Żywy Różaniec z Oracz.

8. W lipcu i w sierpniu każdą sobotę o godz. 19.00 Msza Święta w kaplicy w Malinówce.

9. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

10. Trwają prace remontowo budowlane w pomieszczeniu, które było garażem na plebanii. W tym pomieszczeniu będą przetrzymywane szaty liturgiczne, naczynia liturgiczne i wszystkie rzeczy potrzebne do dekoracji kościoła; będzie to nasza druga zakrystia.

11. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Sikor Juskich. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty do kościoła dziękuję mieszkańcom Płociczna.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.