1. Czwartą Niedzielę Wielkanocną przeżywamy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. W całym Kościele ta Niedziela Dobrego Pasterza przeżywana jest już 60 raz. Prośmy Dobrego Pasterza Jezusa Chrystusa o dar nowych powołań kapłańskich.

2. Jutro 1 maja: rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w wioskach. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zadbali o krzyże w swoich wioskach; za odnowienie i przyozdobienie krzyży „Bóg zapłać”. Troska o krzyże jest wyrazem wiary mieszkańców danej wioski.

3. We wtorek Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zadbajmy o to, aby nasze domy zostały ozdobione naszymi barwami narodowymi.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Patronki naszej Parafii; Odpust główny w naszej Parafii.
– w czwartek świętego Floriana, męczennika, Patrona Strażaków;
– w piątek święto Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii;
– w sobotę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i całego świata. Proszę o zgłaszanie chorych do odwiedzin ze Spowiedzią i Komunią Świętą chorych, którzy nie mogą przychodzić do kościoła z powodu choroby.

6. Msze Święte 3 Maja o godz. 9.00, Suma z Procesją Eucharystyczną o 12.00 i o godz. 17.00. Zapraszamy Asystę Procesyjną. Bardzo proszę Dzieci z klasy III, naszych Kandydatów do I Komunii Świętej, aby ponieśli różaniec w Procesji Eucharystycznej.

7. Od Odpustu Parafialnego: od 4 maja Porządek Mszy Świętych: codziennie o godz. 18.00. W niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

8. W przyszłą niedzielę I Niedziela maja. O poprowadzenie modlitwy różańcowej bardzo broszę Różę MB Ostrobramskiej ze Stradun – ul. Nadrzeczna.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Wiktoria i Piotr Rytelewscy, parafii tutejszej. Narzeczeni związani są już kontraktem Cywilnym. Gdyby komuś znane były przeszkody do zawarcia Sakramentu Małżeństwa między tymi Narzeczonymi powinien powiadomić o tym Proboszcza w kancelarii parafialnej.

10. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

11. Zakończyliśmy sezon grzewczy w naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Jarosławowi Chmielewskiemu za to że w naszej „kotłowni” przez całą zimę nie zabrakło oleju opałowego a wszystkim ofiarodawcom dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła. Pan Jarosławowi dziękuję także za koszenie trawy.

12. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Przytuł, Janisz i Rydzewa. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Krokoć.

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki. Raz jeszcze zapraszam do wspólnego przeżycia Uroczystości Odpustowej.