1.Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość Bożego Ciała. To święto pierwszy raz obchodzono w 1246 roku, a w 1317 roku ustanowiono je dla całego Kościoła. W Polsce to święto obchodzimy od 1320 roku – 704 lata. Uroczystość Bożego Ciała obchodzi się w czwartek po Uroczystości Najświętszej Trójcy.

2.Msze Święte w Boże Ciało są dwie: o godzinie 10.00 dla wszystkich: dla całej Parafii. Dla chorych, dla tych którzy dzisiaj muszą pracować i dla tych którzy nie mają możliwości być na głównej uroczystości, będzie Msza Święta o godzinie 18.00.

3.Jutro zakończenie „Białego Tygodnia” dla dzieci które w ostatnią sobotę przystąpiły do I Komunii Świętej.

4.Codziennie o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 17.40. Zachęcam do adoracji najświętszego Sakramentu. Jutro o 17.40 ostatnie w tym roku nabożeństwo Majowe. W sobotę rozpoczniemy Nabożeństwo Czerwcowe. Nabożeństwo Czerwcowe odprawiane będzie codziennie o 17.40. Bezpośredni po nabożeństwie czerwcowym odprawiana jest Msza Święta.

5.Jutro nie obowiązuje Post. Nasz Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od zachowania w tym dniu postu z racji Oktawy Bożego Ciała.

6. W Oktawie Bożego Ciała będą odprawiane Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości.

– w piątek 31 maja – w intencji mieszkańców miejscowości Piaski i  Sajzy;

– w sobotę 1 czerwca – w intencji mieszkańców Malinówki i Sikor Juskich;

– w poniedziałek 3 czerwca – w intencji mieszkańców Chojniaka, Przytuł, Janisz i Rydzewa

– we wtorek 4 czerwca – w intencji mieszkańców Wityn i Oracz;

– w środę 5 czerwca – w intencji mieszkańców Miluk, Krokoć i Płociczna

– w czwartek 6 czerwca – w int. mieszkańców Stradun – zakończenie Oktawy Bożego Ciała

7.Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie 4 ołtarzy, za przyozdobienie domów na trasie procesji. Dziękuję Policji i Strażakom za troskę o nasze bezpieczeństwo. Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w procesji. Dziękuję za przyjęcie Komunii Świętej w dzisiejsze święto. Przyjęcie Komunii Świętej jest najważniejszą częścią naszego dzisiejszego Świętowania. Dziękuję w dzisiejsze święto tym, którzy nie opuszczają Mszy Świętej w niedziele i święta. Dziękuję w sposób szczególny tym, którzy starają się codziennie uczestniczyć we Mszy Świętej. Dziękuję Ks. Tomaszowi za pomoc. Dziękuję Panu Szafarzowi Krzysztofowi, Pani Urszuli Czapczyk naszej Katechetce i Organistce, dziękuję Panu Waldemarowi Czapczyk, mężowi Pani Urszuli. Dziękuję Ministrantom i Asyście Procesyjnej. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątają kościół i ozdabiają go kwiatami w ciągu całego roku. Dziękuję za materialne wsparcie, za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne: bez tych waszych ofiar funkcjonowanie Parafii i kościoła byłoby niemożliwe: dziękuję za to, że to rozumiecie i dziękuję za waszą ofiarność.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę, aby przyjmowanie Ciała i Krwi Pańskiej w Komunii Świętej umacnia waszą miłość, wiarę i nadzieję.