W środę, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo gromnic. To także dzień modlitwy za siostry zakonne i za zakonników. W naszej Parafii, od początku jej istnienia, pracują Kapłani zakonni. Dziękujemy za modlitwy w naszej intencji. Taca z 2 lutego będzie przeznaczona na pomoc dla Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku. Porządek Mszy Świętych: o godzinie 11.00 i o godzinie 17.00.

 

W czwartek, 3 lutego, wspomnienie Świętego Błażeja, patrona chorób gardła. Modlitwy o zdrowie przez wstawiennictwo Świętego Błażeja, połączone z obrzędem błogosławienia świecami po Mszy Świętej.

 

W sobotę, wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu błogosławieństwo chleba i wody ku czci Świętej Agaty.

 

W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

 

Za tydzień 1 niedziela lutego. Zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec o godzinie 11.00 poprowadzi Różą Matki Bożej Królowej Polski z Oracz.

 

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu: w czwartek, w  piątek i w sobotę kolęda w Oraczach. Kolęda rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli po godz. 17.30. Od następnej niedzieli wizyta duszpasterska w Stradunach.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Oracz część II. Za wczorajsze posprzątanie dziękuję mieszkańcom Oracz część I. Mieszkańcom Oracz dziękuję za ofiarę złożoną na kwiaty. Msza Święta w int. mieszkańców Oracz będzie odprawiona 19 czerwca o godz. 11.30.

 

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.