1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Spowiedzi Wielkanocnej. Okres spowiedzi wielkanocnej trawa od Środy Popielcowej do Uroczystości Najświętszej Trójcy.
2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie w kościele dla wszystkich Kandydatów do Bierzmowania.
3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 do Mszy Świętej
4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Nabożeństwie Majowym w kościele i przy krzyżach, w swoich miejscowościach. Od jutra o godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego.
5. Dzieciom, które wczoraj pierwszy raz przyjęły Komunię Świętą, dziękuję za piękne święto. W „Białym tygodniu” zapraszam Dzieci w strojach komunijnych codziennie na Mszę Świętą na godzinę 18.00.
6. Dziękuję Młodzieży naszej Parafii, która w miniony czwartek wzięła udział w Kongresie Eucharystycznym w Ełku. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w Diecezjalnym Zakończeniu Kongresu na Placu Św. Jana Pawła II w Ełku.
7. Dzisiaj zakończenie Kongresu Eucharystycznego w naszej Parafii: o godz. 11.00 Różaniec, o godz. 11.30 Msza Święta, po Mszy Świętej Procesja Eucharystyczna, odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” i agapa po skończonej Mszy Świętej.
8. W czwartek Boże Ciało: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało są 2 Msze Święte: o godz. 10.00 [po tej Mszy Świętej jest procesja z Najświętszym Sakramentem] i druga Msza Święta o godz. 18.00.
9. W tym roku z racji na prowadzone prace przy przebudowie drogi procesja przejdzie ul. Kościuszki: ołtarz przy domu Państwa Gabruś [ołtarz przygotowują mieszkańcy z ul. Nadrzecznej], ołtarz przy domu Państwa Plesiewicz [ołtarz przygotowują mieszkańcy z ul. Wrzosowej], ołtarz przy domu Państwa Krewionek [ołtarz przygotowują mieszkańcy z ul. Kościuszki], ołtarz przy grocie Matki Najświętszej przy kościele [ołtarz przygotowują rodzice dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
10. Zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała: Dzieci od I Komunii Świętej przychodzą w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków; chłopców od I Komunii Świętej do niesienia poduszek; Dzieci z rodzicami proszę o poniesienie różańca w posesji. Zapraszam Asystę procesyjną. Zapraszam wszystkich ministrantów do niesienia nagłośnienia, dzwonków i kadzidła. Strażaków proszę o pomoc w utrzymaniu porządku w czasie procesji
11. Msze Święte w Boże Ciało są dwie: o godzinie 10.00 dla wszystkich; dla całej Parafii. Dla chorych, którzy nie dadzą rady pójść w procesji i dla tych którzy mimo święta muszą pracować będzie dodatkowa Msza Święta o godzinie 18.00.
12. Proszę o przystrojenie domów przy trasie procesji Eucharystycznej obrazami i symbolami o treści religijnej.
13. W piątek po Uroczystości Bożego Ciała nie obowiązuje Post. Nasz Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od zachowania w tym dniu postu z racji Oktawy Bożego Ciała.
14. Boże Ciało będzie zakończeniem Kongresu Eucharystycznego w Naszej Diecezji.
15. Trwają prace przy remoncie parteru na naszej plebanii.
16. Do naszego kościoła wróciła z Torunia po renowacji figura Najświętszego Serca Pana Jezusa.
17. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na remonty prowadzone w kościele i na plebanii.
18. Za wczorajsze posprzątanie kościoła, za kwiaty na ołtarz i za ofiarę na potrzeby parafii dziękuję Rodzicom Dzieci, które wczoraj przyjęły I Komunię Świętą. O posprzątanie naszej świątyni na niedzielę proszę Mieszkańców z ul. Nadrzecznej 12.
Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, błogosławieństwa Trójcy Przenajświętszej na dzisiejszą niedzielę i na przeżycie uroczystości Bożego Ciała.