1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Pierwsza niedziela miesiąca marca.

 

  1. Zapraszam na Drogę Krzyżową i na Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową zapraszam Dzieci, Młodzież i Dorosłych; zapraszam kandydatów do I Komunii Świętej i do Bierzmowania.

 

  1. Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Parafii:

Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej

Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

 

  1. Jutro poniedziałek, 4 marca, święto św. Kazimierza, królewicza. Jutro Msza Święta za śp. Ks. Kazimierza Błońskiego CRL.

 

  1. W piątek, 8 marca, Dzień Kobiet. Naszym Kochanym Paniom składam najserdeczniejsze życzenia i podziękowanie za zaangażowanie w życie Parafii. Kochane Panie: dziękuję Wam za wielką troskę o świątynię i za Wasz codzienny trud w Waszych Rodzinach. Zapraszam w piątek na Mszę Świętą w intencji Kobiet.

 

  1. Tydzień temu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Dziękuję bardzo serdecznie naszym Radnym. Omówiliśmy na spotkaniu sprawę naszego przygotowania do Kongresu Eucharystycznego który rozpocznie się w naszej Diecezji Ełckiej w Wielki Czwartek. Omówione zostały także sprawy organizacyjne związane z nadchodzącymi świętami.

 

  1. Od 12 do 14 kwietnia 2024, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. odbędzie się Kurs Przedmałżeński dla Narzeczonych. Narzeczonych zachęcam do wzięcia udziału w tym  przygotowaniu do ślubu.

 

  1. W zakrystii i w Kancelarii Parafialnej można zapisywać chorych do spowiedzi i Komunii Świętej w domach.

 

  1. Serdecznie proszę o zebranie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby naszej Parafii. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej Parafii.

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun, z ul. Nadrzecznej 15. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Nadrzecznej 14.

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa na dobre i owocne przeżywanie Wielkiego Postu.