1. Dzisiaj pierwsza niedziela czerwca. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiejsza uroczystość kończy w Kościele okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i kończy się w Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Dziękuję Dzieciom za piękny udział w „białym tygodniu”. Dziękuję Młodzieży naszej Parafii za wyjazd razem z Panią Katechetką na spotkanie Młodych w Lednicy.

3. Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

4. W liturgii Kościoła w nadchodzący tygodniu: – w poniedziałek: św. Bonifacego, b, m;
– w czwartek – Boże Ciało; – w piątek rozpoczęcie Oktawy Bożego Ciała.

5. W Boże Ciało po Mszy Świętej o godzinie 10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Stradun. O przygotowanie 4 ołtarzy proszę: 1. Przy krzyżu na ul. Kajki – mieszkańców ul. Kajki i Kościuszki; 2. Na ul. Nadrzecznej – mieszkańców ul. Nadrzecznej; 3. Przy krzyżu na ul. Mickiewicza – mieszkańców ul. Mickiewicza i Strażackiej. Czwarty ołtarz przy grocie Matki Bożej. Zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała: Dzieci od I Komunii Świętej przychodzą w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków; chłopców od I Komunii Świętej do niesienia poduszek; Dzieci z rodzicami proszę o poniesienie różańca w posesji. Zapraszam Asystę procesyjną. Zapraszam wszystkich ministrantów do niesienia nagłośnienia, dzwonków i kadzidła. Strażaków proszę o zaangażowanie w utrzymaniu porządku w czasie procesji.

6. Msze Święte w Boże Ciało są dwie: o godzinie 10.00 dla wszystkich; dla całej Parafii. Dla chorych, którzy nie dadzą rady pójść w procesji i dla tych którzy mimo święta muszą pracować będzie dodatkowa Msza Święta o godzinie 18.00.

7. W piątek po Uroczystości Bożego Ciała nie obowiązuje Post. Nasz Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od zachowania w tym dniu postu z racji Oktawy Bożego Ciała.

8. W Oktawie Bożego Ciała będą odprawiane Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości.
– w piątek 9 czerwca – w intencji mieszkańców miejscowości Piaski, Sajzy, Sikory Juskie i Malinówka;
– w sobotę 10 czerwca – w intencji mieszkańców Chojniaka, Przytuł, Janisz i Rydzewa;
– w poniedziałek 12 czerwca – w intencji mieszkańców Stradun
– we wtorek 13 czerwca – w intencji mieszkańców Oracz i Wityn
– w środę 14 czerwca – w intencji mieszkańców Miluk, Krokoć i Płociczna
– w czwartek 15 czerwca – zakończenie Oktawy Bożego Ciała

9. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę mieszkańców Stradun z ulic. Sosnowa, Brzozowa, Dębowa, Jarzębinowa i Świerczewskiego. Za posprzątanie kościoła i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję mieszkańcom ulic Kościuszki i Wrzosowej.

10. Trwają prace przy budowie nowych schodów przy salce katechetycznej.

11. Na stoliku pod chórem mamy nowy czerwcowy numer Martryrii. Zachęcam do nabywania i lektury.

12. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w Parafii. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe prowadzone w Parafii.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny błogosławi nasze życie.