Dzisiaj II Niedziela Adwentu – I niedziela grudnia. Dziś już po raz 21 przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać za modlitwy i za ofiary materialne na Kościół na Wschodzie.

 

Msze Święte roratnie przez cały Adwent w dni powszednie o godz.17.00.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Kandydaci do Bierzmowania przychodzą na Roraty we wtorki i czwartki. Na Roraty przychodzimy z lampionami adwentowymi.

 

W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia o godz. 12.00 rozpoczyna się „Godzina Łaski”. W jednym z prywatnych objawień Maryja obiecała. Że w dzień Jej Niepokalanego Poczęcia w samo południe rozpoczyna się godzina wyjątkowych łask z nieba, szczególnie łaski nawróceń zatwardziałych grzeszników. Zapraszam 8 grudnia na Mszę Świętą o godzinie 12.00 i na Różaniec. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 kandydaci do I Komunii Świętej i do Bierzmowania otrzymają medaliki Matki Bożej.

 

Na stoliku pod chórem są wyłożone świece wigilijne w cenie 20 zł. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

Serdecznie proszę o ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać w kopercie na tacę, albo przelewem na konto Parafii. Konto Parafii jest podane na stronie internetowej naszej Parafii.

 

Dziś można nabyć opłatki na stół wigilijny. Wyrażam serdeczne podziękowanie Sołtysom, którzy zechcą roznieść opłatki w swoich miejscowościach.

 

Po Mszy Świętej o godzinie 9.00 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w bardzo ważnej sprawie.

 

Także dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 17.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

 

Podziękowania: Panu Adamowi Sobolewskiemu dziękuję za prace przy montażu nowych lamp wokół kościoła. Panu Władysławowi Bałdyga dziękuję za to, że ze swoją firmą podłączył nowe lampy do prądu i dziękuję za naprawienie lamp na kościele [nad wejściem głównym i nad wejściem do zakrystii]. Bardzo serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie za ofiary na kościół. Oświetlenie wokół kościoła zostało wykonane z Waszych ofiar. Całkowity koszt oświetlenia wokół kościoła wyniósł 17 810 zł.

 

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary indywidualne na ogrzewanie, na prąd i ubezpieczenie kościoła. Za tydzień druga niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na cele remontowe prowadzone w naszej Parafii.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Mieszkańców Stradun z ulicy Nadrzecznej 12. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na kościół dziękuję Mieszkańcom Stradun z ulicy Nadrzecznej numery od 1 do 11.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom

życzę pięknie i owocnie przeżytego Adwentu.