1. Dzisiaj 5 Niedziela Zwykła – pierwsza niedziela miesiąca lutego.

2. Jutro, 5 lutego, wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. W dniu św. Agaty błogosławimy chleb i wodę ku czci Świętej Agaty. Św. Agata jest patronką chroniącą od nawałnic, burzy i pożaru.

3. W sobotę wspomnienie św. Scholastyki, siostry św. Benedykta.

4. W następną niedziele, 11 lutego, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i 32 Światowy Dzień Chorego. W tym dniu modlić się będziemy za chorych z naszych rodzin i za chorych naszej Parafii. Na Mszach Świętych będzie udzielany Sakrament chorych. Zapraszam na Msze Święte chorych i proszę w tym dniu o modlitwę za wszystkich chorych.

5. Skończyła się kolęda w naszej Parafii. Serdecznie dziękuję za każde otwarte drzwi i jeszcze bardziej za każde otwarte serce. Dziękuję za wspólną modlitwę, za przywożenie na kolędę i za odwożenie po kolędzie. Były wioski, gdzie kolęda była rozpisana co do minuty. Były wioski, gdzie Parafianie byli informowani o kolędzie na kilka minut przed kolędą, gdy byłem w poprzednim domu. Dziękuję za posiłki i za żywność przekazaną na plebanię. Dziękuję za ofiary pieniężne, które w całości przeznaczone są na potrzeby naszej Parafii. Dziękuję Ministrantom i za ofiary złożone na potrzeby Ministrantów. Dziękuję za ogromną życzliwość jakiej doświadczyłem w czasie tegorocznej kolędy.

6. Jeżeli ktoś nie przyjął jeszcze Kapłana z błogosławieństwem kolędowym a chciałby to uczynić, proszę o zgłaszanie telefonicznie, albo w zakrystii, po Mszy Świętej.

7. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prace remontowe prowadzone w Parafii.

8. Rodzinie Państwa Brzozowskich i Rodzicom dzieci które przygotowują się do 1 Komunii Świętej serdecznie dziękuję za rozebranie żłóbka, szopki i choinek.

9. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun, z ul. Nadrzecznej numery od 5 do 11. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty do kościoła dziękuję mieszkańcom Stradun z ul. Kajki.

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.