1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Duch Święto – dzień Pięćdziesiątnicy. W naszej Polskiej tradycji to święto nazywano Zielonymi Świątkami i trwało ono 2 dni. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocy. Od jutra rozpocznie się okres zwykły, który będzie trwał do 1 Niedzieli Adwentu.

 

 1. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki naszej Diecezji – drugi dzień Zielonych Świątek.

 

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kałana. W tym dniu przypada 19 rocznica ingresu Biskupa Jerzego Mazura do katedry ełckiej.

 

 1. W naszej Diecezji trwa I Kongres Różańcowy pod hasłem: „codziennie odmawiajcie różaniec”. Stacja Młodzieżowa Kongresu – 11 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku.

 

 1. W następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Ta uroczystość kończy w Kościele okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i kończy się w Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. Msze Święte w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek zostaną odprawione wyjątkowo o godzinie 17.00

 

 1. Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami Stradun. O przygotowanie 4 ołtarzy proszę:   Przy krzyżu na  ul. Kajki – mieszkańców ul. Kajki i Kościuszki; 2. Na ul. Nadrzecznej – mieszkańców ul. Nadrzecznej; 3. Przy krzyżu na ul. Mickiewicza – mieszkańców ul. Mickiewicza i Strażackiej i przy grocie Matki Bożej – mieszkańców Osiedla Pod Lasem i ul. Świerczewskiego. Proszę o udział w procesji Bożego Ciała dzieci od I Komunii Świętej, Młodzież, Asystę procesyjną. Strażaków proszę o zaangażowanie w utrzymaniu porządku w czasie procesji.

 

 1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy tymi osobami, proszony jest o poinformowanie o tych przeszkodach Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Dziękuję Dzieciom za piękny udział w ‘białym tygodniu”. Dziękuję Młodzieży naszej Parafii za wyjazd razem z Panią Katechetką na spotkanie Młodych w Lednicy.

 

 1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii. Za tydzień 2 niedziela miesiąca – taca przeznaczona będzie na cele remontowe w Parafii.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców z ul. Nadrzecznej 15. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Paniom z ul. Nadrzecznej 14.

 

 1. Z naszej Rodziny parafialnej odeszła do wieczności + Czesława Januszewicz. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.