1. Dziś 1 niedziela Listopada. Listopad to czas kiedy przeżywamy naszą wiarę w życie wieczne i czas kiedy przeżywamy naszą miłość do tych, którzy odeszli. Naszą miłość do tych którzy odeszli wyrażamy przez naszą modlitwę za zmarłych i przez Komunie Święte przyjmowane w intencji ich zbawienia.
 2. Jeszcze dziś, jutro, we wtorek i w środę – do 8 listopada – można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. Warunkiem zyskania odpustu są: 1. intencja zyskania odpustu 2. stan łaski uświęcającej 3. obecność w kościele lub na cmentarzu i 4. dowolne modlitwy za zmarłych.
 3. Wypominki za zmarłych połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego dzisiaj, jurto, we wtorek i w środę o godz. 16.30. Zapraszam serdecznie. W każdy ostatni piątek miesiąca [przez cały rok] będą odczytane wypominki a po nich będzie Msza Święta za poleconych w wypominkach.
 4. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedzielę o godz. 9.00, 11.00 i 17.00; w dni powszednie o godz. 17.00.
 5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 Przegląd Pieśni Żałobnych.
 6. We wtorek o godz. 17.00 Msza Święta za + Ks. Józefa Kąckiego w 3 r. śm.. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W środę, 8 listopada, w naszym Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich obchodzimy święto Wszystkich Świętych Zakonu Kanoników Regularnych.
 8. W czwartek, 9 listopada, w naszym Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 9. W piątek, 10 listopada, o godzinie 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie Gminnego Święta Niepodległości – dalsza część uroczystości odbędzie się w Szkole Podstawowej imieniem Jana Pawła II.
 10. W sobotę, 11 listopada 105 rocznica Odzyskania Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Druga Msza Święta w tym dniu o godz. 17.00.
 11. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby naszej Parafii. Za tydzień taca będzie przeznaczona na prace remontowe.
 12. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców miejscowości Oracze część II. Za wczorajsze posprzątanie kościoła, za kwiaty do świątyni i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję Mieszkańcom Oracz część I.
 13. Panu Klausowi Baltruszy i Panu Jarosławowi Chmielewskiemu dziękuję za sprzątanie liści wokół kościoła.
 14. Pomódlmy się teraz za poleconych w wypominkach parafialnych i za + Ks. Józefa Kąckiego w 3 rocznicę Jego śmierci: Wieczny odpoczynek …

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.