1.Dzisiaj 6 Niedziela Wielkanocna – pierwsza niedziela miesiąca maja.

2.Dziś, 5 maja, liturgiczne wspomnienie Świętego Stanisława Kazimierczyka, Kanonika Regularnego Laterańskiego, Apostoła Eucharystii.

3.Dziękuję wszystkim którzy 2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wywiesili flagę przy swoim domu czy mieszkaniu.

4.Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim za wspólnie przeżyty Odpust Parafialny Matki Bożej Królowej Polski. Dziękuję Asyście Procesyjnej i Służbie Liturgicznej Ołtarza. Dziękuję za udział w procesji Eucharystycznej. Dziękuję dzieciom za udział w procesji i dziewczynkom za sypanie kwiatków. Dziękuję za obecność i wspólne wyznanie wiary. Dziękuję za przygotowanie kościoła i za pomoc materialną w przyjęciu kapłanów na obiedzie po uroczystości w kościele.

5.Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie majowym Msza Święta. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w wioskach.

6.Jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00 Młodzież naszej Parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania. Bierzmowania udzieli Ks. dr Biskup Dariusz Zalewski.

7.W środę, 8 maja, uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

8.W następną niedzielę, 12 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za dwa tygodnie, 19 maja, Uroczystość Zesłania ducha Świętego [Zielone Świątki].

9.Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii. Za tydzień 2 niedziela miesiąca – taca będzie przeznaczona na cele remontowe.

10.O posprzątanie kościoła proszę w sobotę mieszkańców Chojniaka numer 11. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za ofiarę na potrzeby Parafii dziękuję mieszkańcom Chojniaka numer 10.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Patronki.