Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcam wszystkich do podjęcia postanowień na czas Wielkiego Postu. [np. Droga Krzyżowa, Msza Święta w tygodniu].

 

We wtorek Dzień Kobiet. Naszym Kochanym Paniom składam najserdeczniejsze podziękowania i najpiękniejsze życzenia. Zapraszam we Wtorek na Mszę Świętą, aby modlić się w Waszej intencji Drogie Panie.

 

W piątek 11 marca Dzień Sołtysa. Instytucja Sołtysa i działalność Sołtysów t część istnienia i to ważna część istnienia naszej Parafii.

 

Zapraszam serdecznie dzisiaj o godzinie 16.15 na adorację przed Najświętszym Sakramentem w intencji uproszenia pokoju na Ukrainie i w intencji pokoju w naszych sercach.

 

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu: dzisiaj od godz. 13.00 ul. Wrzosowa i ul. Konwaliowa.

 

Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W związku z sytuacją na Wschodzie włączamy się w zbiórkę. Obecnie najbardziej potrzebne są środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, środki  higieniczne. Punkt przyjmowania darów jest w salce katechetycznej. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i dziękuję organizatorom zbiórki: Pani Agacie Musiałkiewicz, naszym wspaniałym Strażakom, Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej z opiekunką: Panią Katechetką Urszulą Czapczyk. DZIĘKUJĘ TYM, KTÓRZY SIĘ MODLĄ O POKÓJ.

 

Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa – w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej

Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 8.40.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Za tydzień 2 niedziela miesiąca: taca gospodarcza – na cele remontowe w Parafii.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców miejscowości Przytuł, Janisz i Rydzewa. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Pani Budzińskiej, Pani Pupek i Klaudii Pupek [z 3 klasy] z Krokoć.

 

Serdecznie dziękuję za sprzątanie terenu wokół kościoła: Pani Dawidowskiej i Pani Bratkowskiej, dziękuję Strażakom i Wolontariuszom.

 

Naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę

miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Wszystkim życzę pokoju i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.