1. Dzisiejsza niedziela to 1 niedziela sierpnia i jednocześnie Święto Przemienienia Pańskiego.
2. Dzisiaj rano w Warszawie rozpoczęła się Pielgrzymka Akademickich Grup 17 – tych na Jasną Górę. Pielgrzymka będzie trwała 9 dni. Wspierajmy modlitwą pielgrzymów, szczególnie Księdza Przewodnika Macieja Guziejko CRL i Pielgrzymów z naszej Parafii.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: we wtorek wspomnienie św. Dominika, kapłana; w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża [Edyty Stein], Patronki Europy; w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy;
4. Msze Święte w sierpniu w kościele w Stradunach:
– w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00;
– w sobotę o godz. 18.00;
– w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 19.00;
Msze Święte w sierpniu w kaplicy w Malinówce – w sobotę o godz. 19.00;
5. Dziękuję tym, którzy podjęli w miesiącu sierpniu abstynencję od alkoholu. Życzę wytrwania w podjętych postanowieniach, a wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.
6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzegorz Piotrowicz, stanu wolnego, zam. w Stradunach i Urszula Halicka, panna, zam. w Bartoszycach, Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa – powinien o tym powiadomić Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.
7. Na stronie internetowej parafiastraduny.pl zamieszczane są ogłoszenia duszpasterskie i intencje Mszy Świętych na najbliższy tydzień.
8. Za 2 tygodnie, w niedzielę 20 sierpnia spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam serdecznie wszystkich należących do Rady Parafialnej na to spotkanie po Mszy świętej o godzinie 9.00.
9. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii. Za tydzień druga niedziela miesiąca: taca przeznaczona będzie na prace remontowe prowadzone przy Parafii.
10. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 17. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty do kościoła dziękuję serdecznie mieszkańcom Stradun z ul. Nadrzecznej nr 16.
Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.