1. Uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszej Polskiej Tradycji ta uroczystość nazywana była Święto Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią kredę i kadzidło na pamiątkę darów jakie Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi narodzonemu w Betlejem. Msze Święte w czwartek, tak jak w każdą niedzielę. Taca w święto Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

  1. Dzisiaj 1 czwartek miesiąca; jutro 1 piątek miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

 

  1. W niedzielę 9 stycznia Święto Chrztu Pańskiego: odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych. Święto Chrztu Pana Jezusa kończy w liturgii Okres Bożego Narodzenia.

 

  1. W niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 17.00 gościć będziemy Chór Kontrapunkt z Ełku. Chór wykona kolędy. Zapraszam serdecznie na wspólne śpiewanie pięknych kolęd.

 

  1. Trwa w Parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Jutro dokończenie wizyty duszpasterskiej w Piaskach. W sobotę w Sikorach Juskich. Kolęda rozpoczyna się o godzinie 9.00. Druga część odwiedzin kolędowych po Mszy Świętej czyli ok. 17.30. Prosiłbym, aby Sołtysi pomogli ustawić grafik odwiedzin. Rano chciałbym odwiedzić 8 rodzin, wieczorem 4 rodziny. Jeżeli będzie więcej chętnych przekładamy na kolejny dzień.

 

  1. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy albo przez wpłatę na konto Parafii.

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Chojniak nr 10.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom   i Dobrodziejom

     życzę miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.