Uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszej Polskiej Tradycji ta uroczystość nazywana była Święto Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią kredę i kadzidło na pamiątkę darów jakie Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi narodzonemu w Betlejem. Msze Święte dzisiaj, tak jak w każdą niedzielę. Taca w święto Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

Dzisiaj 1 piątek miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą.

W niedzielę 8 stycznia Święto Chrztu Pańskiego: odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych. Święto Chrztu Pana Jezusa kończy w liturgii Okres Bożego Narodzenia.

Taca 8 stycznia będzie przeznaczona na pomoc dla Państwa Kozakiewiczów. Prosimy o pomoc i już teraz serdecznie dziękujemy.

Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:

9 i 10 stycznia – Wityny

12, 13 i 14 stycznia – Oracze

Kolęda będzie w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

Na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby komuś znane były przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o powiadomienie o tym Ks. Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

Serdecznie dziękuję za  ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy albo przez wpłatę na konto Parafii.

Na stoliku pod chórem nowy nr Martyrii. Zachęcam do nabywania i lektury. Cena Martyrii 3 zł.

O posprzątanie kościoła w   sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 16.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.