1.Uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszej Polskiej Tradycji ta uroczystość nazywana była Święto Trzech Króli. W kościołach kapłani błogosławią kredę i kadzidło na pamiątkę darów jakie Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi narodzonemu w Betlejem. Wszyscy Wierzący piszą dzisiaj na drzwiach swoich domów i mieszkań K+M+B+2024. Msze Święte dzisiaj, tak jak w każdą niedzielę. Taca w święto Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

2.Dzisiaj 1 sobota miesiąca. Zachęcam aby przez modlitwę różańcową i przez godne przyjmowanie Komunii Świętej wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

3.Jutro niedziela, 7 stycznia, Święto Chrztu Pańskiego: odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych. Święto Chrztu Pana Jezusa kończy w liturgii Okres Bożego Narodzenia.

4.Kolęda, czyli Wizyta duszpasterska:
6 stycznia – Piaski
8 stycznia – Krokocie
9 stycznia – Płociczno
10 stycznia – Miluki
11 stycznia – Wityny
12 stycznia – Wityny

5. Kolęda będzie w dwóch częściach; od godziny 9.00 Ci, którzy mogą przyjąć w ciągu dnia. Po Mszy Świętej, od godz. 18.00 Ci, którzy z racji pracy nie mogą przyjąć w ciągu dnia.

 

6. Serdecznie dziękuję za ofiary indywidualne na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła. Ofiary można składać na tacę, w kopercie, z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy albo przez wpłatę na konto Parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.