1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, kapłana; we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża [Edyty Stein], Patronki Europy; w środę święto św. Wawrzyńca; w czwartek wspomnienie św. Klary.

 

  1. Dziękuję tym, którzy podjęli w miesiącu sierpniu abstynencję od alkoholu. Życzę wytrwania w podjętych postanowieniach, a wszystkich proszę o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym, za ofiary alkoholizmu i o trzeźwość naszego Narodu.

 

  1. Wczoraj w Warszawie rozpoczęła się Pielgrzymka Akademickich Grup 17 – tych na Jasną Górę. Pielgrzymka będzie trwała 9 dni. Wspierajmy modlitwą pielgrzymów, szczególnie Księdza Przewodnika Macieja i Pielgrzymów z naszej Parafii.

 

  1. Trwa remont salki katechetycznej. Obecnie kończą się prace przy montażu płyt regipsowych na ścianach. Kolejnym etapem będzie położenie nowej podłogi.

 

  1. Na stronie internetowej pl zamieszczane są ogłoszenia duszpasterskie, intencje Mszy Świętych i grafik sprzątania kościoła.

 

  1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

  1. Wczorajszym Nowożeńcom Magdalenie i Sebastianowi Plesiewicz dziękuję za kwiaty, które zdobią kościół, a Nowożeńcom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowej drodze życia.

 

  1. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na remont salki katechetycznej.

 

  1. Na stoliku pod chórem znajduje się wakacyjny nr naszego diecezjalnego miesięcznika Martyria – cena 3 zł. Zachęcam do nabywania i wakacyjnej lektury.

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców Chojniaka nr 10. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Paniom z Chojniaka nry 1 – 9.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.