1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość Bożego Ciała. To święto pierwszy raz obchodzono w 1246 roku, a w 1317 roku ustanowiono je dla całego Kościoła. W Polsce to święto obchodzimy od 1320 roku – 703 lata. Uroczystość Bożego Ciała obchodzi się w czwartek po Uroczystości Najświętszej Trójcy.

2. Nabożeństwo czerwcowe: codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

3. Msze Święte w Boże Ciało są dwie: o godzinie 10.00 dla wszystkich: dla całej Parafii. Dla chorych, dla tych którzy dzisiaj muszą pracować i dla tych którzy nie mają możliwości być na głównej uroczystości, będzie Msza Święta o godzinie 18.00.

4. W piątek po Uroczystości Bożego Ciała nie obowiązuje Post. Nasz Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od zachowania w tym dniu postu z racji Oktawy Bożego Ciała.

5. W Oktawie Bożego Ciała będą odprawiane Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości.
– w piątek 9 czerwca – w intencji mieszkańców miejscowości Piaski, Sajzy, Sikory Juskie i Malinówka;
– w sobotę 10 czerwca – w intencji mieszkańców Chojniaka, Przytuł, Janisz i Rydzewa;
– w poniedziałek 12 czerwca – w intencji mieszkańców Stradun
– we wtorek 13 czerwca – w intencji mieszkańców Oracz i Wityn
– w środę 14 czerwca – w intencji mieszkańców Miluk, Krokoć i Płociczna
– w czwartek 15 czerwca – zakończenie Oktawy Bożego Ciała

6. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie 4 ołtarzy, za przyozdobienie domów na trasie procesji. Dziękuję Policji i Strażakom za troskę o nasze bezpieczeństwo. Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w procesji. Dziękuję za przyjęcie Komunii Świętej w dzisiejsze święto. Przyjęcie Komunii Świętej jest najważniejszą częścią naszego dzisiejszego Świętowania. Dziękuję w dzisiejsze święto tym, którzy nie opuszczają Mszy Świętej w niedziele i święta. Dziękuję w sposób szczególny tym, którzy starają się codziennie uczestniczyć we Mszy Świętej. Dziękuję Ks. Tomaszowi za obecność i hołd oddawany Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Dziękuję Panu Szafarzowi Krzysztofowi, Pani Urszuli Czapczyk naszej Katechetce i Organistce, dziękuję Panu Waldemarowi Czapczyk, mężowi Pani Urszuli. Dziękuję Ministrantom i Asyście Procesyjnej. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątają kościół i ozdabiają go kwiatami w ciągu całego roku. Dziękuję za materialne wsparcie, za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne: bez tych waszych ofiar funkcjonowanie Parafii i kościoła byłoby niemożliwe: dziękuję za to, że to rozumiecie i dziękuję za waszą ofiarność.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę, Niech przyjmowanie Ciała i Krwi Pańskiej w Komunii Świętej umacnia naszą miłość, wiarę i nadzieję.