1. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie naszego Odpustu Parafialnego. Dziękuję za przygotowanie kościoła, dziękuję za ofiarowane produkty żywnościowe, dziękuję za udział w procesji. Wszystkim, którzy się troszczyli o to, aby ta nasza uroczystość wypadła pięknie i pobożnie, z całego serca dziękuję.

 

  1. Nabożeństwo Majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Tych, którzy nie mogą być na nabożeństwie majowym w kościele, zachęcamy do śpiewania majowego przy krzyżach, w swoich miejscowościach.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek, 9 maja, uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;

– w piątek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;

– w sobotę święto Świętego Macieja Apostoła;

 

  1. W piątek 13 maja będziemy wspominać 105 rocznicę rozpoczęcia Objawień w Fatimie. Także 13 maja mija 41 lat od zamachu na życie Papieża Jana Pawła II.

 

  1. Porządek Mszy Świętych w maju i w czerwcu: w dni powszednie o godz. 18.00. W niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00.

 

  1. Mamy nowy telewizor do wyświetlania tekstów w czasie liturgii w naszej świątyni. Panu Tomaszowi, naszemu Organiście, dziękuję za uruchomienie tego telewizora. Mam nadzieję, że śpiew w naszym kościele będzie jeszcze piękniejszy.

 

  1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.

 

  1. Dziękuję Panu Jarosławowi Chmielewskiemu i Panu Klausowi Baltruszy za pracę przy koszeniu trawy. Pani Krystynie Mroczkowskiej dziękuję za pracę przy kwiatach.

 

  1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej 12. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Paniom z ul. Nadrzecznej od numeru 1 do 11.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.