1. Dzisiejsza niedziela to 14 niedziela w Kalendarzu Liturgicznym Kościoła.
 2. W liturgii Kościoła w nadchodzący tygodniu:
 3. – we wtorek – św. Benedykta z Nursji, opata, Patrona Europy;
  – w środę – św. Brunona z Kwerfurtu, b, m – Współpatrona Diecezji;
  – w czwartek – św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  – w sobotę – św. Bonawentury, b, dK;
 4. Msze Święte w lipcu i w sierpniu w kościele w Stradunach: – w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 19.00; – w sobotę o godz. 18.00; – w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 19.00; Msze Święte w lipcu i w sierpniu w kaplicy w Malinówce – w sobotę o godz. 19.00;
 5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Stypułkowski, kawaler, zam. w Milukach, parafia w Stradunach i Natalia Szulc, panna, zam. w Reglu, parafia w Regielnicy. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa – powinien o nich powiadomić Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.
 6. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękuję za ofiary indywidualne na potrzeby Parafii.
 7. Prowadzone są remonty. Remontowany jest dach na plebanii, który przeciekał i zalewane były mieszkania. Kończy się odnowienie figur świętego Józefa i świętego Antoniego. Trwają prace ziemne przy usuwaniu korzeni na łące obok parkingu i przy usuwaniu wielkich kamieni, które wystają z ziemi i utrudniają koszenie trawy. Dziękuję za wielką pomoc Panu Adamowi Sulewskiemu przy ustawieniu figur na cokołach. Dziękuję Panu Mieczysławowi Masiejczykowi za prace przy usuwaniu Karczy, korzeni i kamieni. Dziękuję Panu Zbyszkowi Sebuniowi, który podjął się naprawy dachu naszej plebanii.
 8. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę mieszkańców Stradun z ul. Nadrzecznej 13. Za wczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty do kościoła dziękuję serdecznie mieszkańcom Stradun z ul. Nadrzecznej nr 12.

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.