1. W październiku każdego dnia modlimy się na różańcu o godz. 17.30. [pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą]. Serdecznie zachęcam do odmawiania różańca wszystkich: jeżeli ktoś nie może być w kościele, niech odmawia różaniec z rodziną czy indywidualnie.

 

 1. Dzieci zapraszam na różaniec we wtorki i czwartki.

 

 1. W piątek, 14 października – Dzień Nauczyciela. Na Mszy Świętej i na różańcu modlić się będziemy w intencji Nauczycieli i Pani Katechetki.

 

 1. W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła.

 

 1. Od 1988 roku dzień 15 października jest obchodzony jako Dzień Dziecka Utraconego. Na Mszy Świętej modlić się będziemy w intencji rodziców, którzy utracili dziecko, które zmarło jeszcze przed urodzeniem.

 

 1. W niedzielę, 16 października, 44 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Narzeczonych informujemy, że w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku od 21 do 23 października organizowany jest kurs przedmałżeński. Informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

 

 1. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

 

 1. Na stoliku pod chórem można nabyć nowy nr miesięcznika „Martyria”.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w naszej Parafii.

 

 1. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie. Gdyby ktoś znał przeszkody kanoniczne do zawarcia tego małżeństwa, proszony jest o poinformowanie o tym Proboszcza w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00 proszę Mieszkańców miejscowości Rydzewo, Janisze i Przytuły. Za wczorajsze posprzątanie kościoła dziękuję Mieszkańcom Krokoć. Państwu Dawidowskim z ul. Słonecznej dziękuję za kwiaty ofiarowane do kościoła.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę miłej niedzieli, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.